Atrakcje

GDAŃSK

GDAŃSK

Gdańsk „…niezwykłe położenie i ponad tysiąc lat historii…”. Współczesny Gdańsk to nowoczesna, europejska metropolia, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, atrakcyjna destynacja turystyczna i światowa stolica bursztynu. Mnogość unikalnych zabytków i atrakcji sprawia, że Gdańsk jest najchętniej odwiedzany przez naszych Gości. Zielone szkoły i kolonie wybierają Gdańsk żeby odbyć niezapomnianą lekcję historii w plenerze.

Wycieczki kajakiem po Gdańsku

Wycieczki kajakiem po Gdańsku

Zwiedzania Gdańska z zupełnie innej perspektywy. „…Wycieczka kajakowa w ścisłym centrum Gdańska rzeką Motławą przeznaczona jest dla początkujących i zaawansowanych turystów jest innym spojrzeniem na walory historyczne Głównego Miasta. Spacer wodny bez tłoku i zmęczenia pod opieką przewodnika odsłania Długie Pobrzeże ze wszystkimi „Bramami Wodnymi”, Żurawiem, Gdańską Mariną, Bramą Stągiewną i największym eksponatem Muzeum Morskiego MS Sołdek…”

Zoo w Oliwie

Zoo w Oliwie

120 hektarów pięknego terenu i zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Gdańskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców Trójmiasta. Zoo jest nie tylko miejscem eksponowania zwierząt. Można tutaj spędzić kilka godzin podziwiając uroki krajobrazu, rodzimej flory, odbyć wycieczkę zoo – ciuchcią lub konno, zdobyć nowe informacje z dziedziny zwierząt.

Rodzinny park rozrywki

Rodzinny park rozrywki

Kameralny Park Rozrywki szczególnie polecany dla młodszych dzieci. Miejsce gdzie można zobaczyć z bliska owady, dotknąć karalucha, i pokonać tor przeszkód z sieci pająka:)

Sopot

Sopot

Sopot to nie tylko najdłuższe w Europie drewniane molo o długości 511 m

Gdynia

Gdynia

Gdynia jest miastem zbudowanym z marzenia – o morzu i o wolnym dostępie do świata. To nwoczesne, dynamiczne miasto ma wiele ciekawych propozycji dla Turystów, z których najpopularniejsze to m. in. Gdyńskie Akwarium, Centrum Eksperyment, Skwer Kościuszki, Muzeum Marynarki Wojennej i wiele innych…

Oceanarium w Gdyni

Oceanarium w Gdyni

Akwarium Gdyńskie to niezwykle ciekawe miejsce dla miłośników flory i fauny morskiej. Można tu oglądać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów z różnych rejonów świata.

 

Malbork

Malbork

Spektakularny zamek, otoczony głębokimi fosami i kilkoma pierścieniami murów obronnych jest jedną z głównych atrakcji regionu.

Frombork

Frombork

Niezwykłe miasto Frombork jest miejscem o wyjątkowej historii. Tutaj większość swojego życia spędził Mikołaj Kopernik.

Muzeum Stutthof

Muzeum Stutthof

Miejsce pamięci… do refleksji. Głównie dla uczniów ostatniej klasy szkoły gimnazjalnej oraz młodzieży ze szkół Ponadgimnazjalnych.

Przeprawa promowa

Przeprawa promowa

Przeprawa promowa Świbno – Mikoszewo to jedna z atrakcji Mikoszewa. Tradycja pływania promu między Świbnem a Mikoszewem sięga roku 1895, kiedy to przekopano nowe ujście Wisły i zaistniała potrzeba komunikacji wodnej. Przeprawa promowa na obecnym odcinku działa od 1945 r.

Rejsy po Zlewie Wiślanym

Rejsy po Zlewie Wiślanym

Rejsy po Zalewie Wiślanym

Rejsy po kanale Ostródzko Elbląskim

Rejsy po kanale Ostródzko Elbląskim

Rejsy przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno.

Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa

Przejażdżka kolejką możliwa jest na trasie Sztutowo – Mikoszewo Prawy Brzeg Wisły – jest to stacja końcowa przy samym wale przeciwpowodziowym. Kiedyś kolejka woziła nas do szkoły w Jantarze i Stegnie. Obecnie „wąskotorówka” jest atrakcją turystyczną i środkiem transportu, który dowiezie nas do Sztutowa lub Nowego Dwory Gdańskiego.

 

Mini zoo w Jantarze

Mini zoo w Jantarze

Fajne miejsce szczególnie dla młodszych i najmłodszych dzieci. Liczne zwierzęta w przyjaznym otoczeniu, możliwość dokarmiania zwierzaków zakupionymi w zoo smakołykami. Można sobie zafundować przejażdżkę na kucykach

Park ruchomych dinoaurów

Park ruchomych dinoaurów

Park rozrywki – około czterdziestu ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu pięknej zieleni lasu przeprowadzą Was przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Na ścieżce dydaktycznej o długości 1350 metrów zobaczycie jak wyglądały setki milionów lat temu. Jest to wspaniały zbiór informacji wraz z realistycznie wyglądającymi dinozaurami. Eksponaty wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem – imitując oddychanie!

Park krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Park krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Najważniejsze walory krajobrazowe Parku stanowią piękne, piaszczyste plaże oraz występujący na ich zapleczu wał wydmy przedniej. Park położony jest na terenie 2 gmin – Krynica Morska i Sztutowo w powiecie Nowy Dwór Gdański. Powierzchnia Parku wynosi 4 410 ha, natomiast powierzchnia otuliny, zabezpieczającej go przed wpływem szkodliwych czynników stanowi 22 703 ha

 

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat przyrody Mewia Łacha został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły.

 

GRZEŚ

Ośrodek Wypoczynkowy 
ul.Leśna 5
82-103 Mikoszewo

TELEFON

OBSERWUJ NAS